Úvod Co to jest prostata?

Co to jest prostata?

Prostata (lub też gruczoł krokowy czy stercz) jest częścią składową męskiego układu płciowego. Ztworzona jest z cca 50 gruczołków, które uwalniają wydzieliny prostatyczne.

Położenie: prostate znajdziemy w obszarze pomiędzy miednicą mniejszą, odbytem i pęcherzem moczowym dookoła cewki moczowej. Prostata dotyka się ściany odbytu i jest więc bardzo łatwo osiągalna.

Wydzielina prostatyczna: wydzielina ta jest częścią składową ejakulatu i umacnia wytrzymałość spermii.

Rozmiary: Prostata zdrowego mężczyzny ma rozmiary porównywalne do kasztana. Jeżeli jest większa, to ważne jest odwiedzić lekarza.

Po urodzeniu osiąga wagi 3 – 5 gramów. Nie mieni się, dopiero podczas puberty rośnie i u dorosłego mężczyzny waży prostata 15 – 25 gramów.

Co to jest prostata?

Prostata jest jednym z najważneijszych gruczołów w organiźmie mężczyzny. Jest czuła na dotyk, jednak nie powinno być to bolesne. Stymulacja zdrowej prostaty jest odczuwana pozytywnie, przejmnie i podniecająca. Tak samo jak inne gruczoły w organiźmie i prostata reguluje wydzielanie hormonów. Reguluje nie tylko życie płciowe mężczyzny, jak również reguluje także wydzielanie i sekrecje. Dlategoże jest umieszczona w miednicy i dostęp do niej jest poprzez odbyt, to prostata nie jest tak bardzo znana. Mężczyźni bardzo często w ogóle o niej nie wiedzą aż do momentu, kiedy rozpoczną się problemy zdrowotne. Ich problemy musi później leczyć lekarz urolog, który potrafi chorobe prostaty odkryć i dobrze leczyć. Pierwsze objawy choroby może mężczyzna poznać podczas oddawaniu moczu. Zpowodowane jest to tym, że prostat umieszczona jest w pobliżu pęcherza i cewki moczowej, która jest zwiększającą się prostatą naciskana. Mężczyzna częściej oddawa mocz i proces ten jest powolniejszy i często przerywany. Podczys oddawania moczu chodzi raczej o wykapywanie moczu. Potrzebne jest większe ciśnienie do opróżnienia pęcherza moczowego. Bardzo często u mężczyzny pojawia się uczucie pełnego pęcherza moczowego i czas utrzymania moczu jest krótyszy. Częste odwiedziny wychodka w nocy i podczas dnia, poprostu chodzi o zmiejszenie komfortu.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Masaż prostaty
Kontakty